Gebuisd!

Het zijn hectische dagen voor bestuurders en actiegroepen. Bestuurders bereiden zich voor op de komende verkiezingen van de gemeenteraad. Actievoerders proberen zoveel mogelijk de aandacht van die bestuurders te trekken voor hun problemen. De strijd om de stemmen is begonnen. Zo ook in onze prachtige vrijetijdsgemeente. De verschillende partijen moeten hun keuzes kenbaar gaan maken. Een keer in de vier jaar staan de stoelen van de gemeenteraadsleden ter discussie. De coalitiepartijen vinden dat ze het geweldig hebben gedaan, terwijl de oppositiepartijen het allemaal maar broddelwerk vinden en vonden. De grote vraagstukken in onze gemeente zijn onder andere de zorg, het vrachtwagenverbod en de Westparallel. En over dat laatste wordt veel geschreven. Al meer dan 40 jaar vragen inwoners van Valkenswaard, om verlost te worden van het doorgaande vrachtverkeer in ons mooie centrum. Niet alleen om zo het wonen aan de Eindhovenseweg gezonder en aantrekkelijker te maken, maar ook om het veiliger te maken voor omwonenden. Het gemeentebestuur heeft zich in die tijd rot gezocht naar de verschillende mogelijkheden. De verlengde Poot van Metz via het Dommeldal. Een weg die Dommelen en Valkenswaard definitief van elkaar zou scheiden. Uiteindelijk werd het de Westparallel. Een aansluiting vanaf de Luikerweg naar Brainport. Door een stukje mooi natuurgebied. En daar wil het Europese Hof ook nog iets over zeggen. En daar gaat het nu natuurlijk over. Zowel gemeente als provincie trekken alles uit de kast om het mogelijk te maken, terwijl de milieugroepen alles doen om de natuur te behouden. Steeds weer nieuwe procedures, steeds weer vertraging. Nu weer omdat er een buis ligt en dat er wat meer natte natuur moet komen. Weer twintig weken vertraging. Maar ondanks alle inspanningen en protesten van milieugroepen komt die weg er toch. Wat willen ze  nu nog bereiken met procederen? Tellen de meningen van veel van onze inwoners niet meer mee? Wanneer telt het algemeen belang zwaarder? In ons prachtige dorp willen we natuurlijk best veel natuur behouden. Maar de mensen willen ook vooruit. Steeds meer hoor je dat het draagvlak voor al die procedures verdwijnt. Veel inwoners vinden dat er maar eens iets moet gebeuren! We moeten de spade in de grond steken en bouwen. Als die weg er toch komt, dan maar meteen beginnen. Het belang van Valkenswaard staat op het spel waaronder de gezondheid van een deel van onze inwoners. We moeten kunnen beginnen. De ombouw van de Markt naar wandelboulevard. De herinrichting van het winkelcentrum. De uitbreiding van de terrassen op de Markt. De Markt als evenemententerrein. De aanleg van een attractiepark. Nu wordt dat allemaal tegengehouden door een buis en een natte plek. Straks heeft heel Dommelen last van de muggen die broeden in de natte plekken aan de Westparallel. Willen we dat? Steeds meer krijg je de indruk dat men procedeert om te procederen. Het kost veel geld en levert in veel gevallen op het eind niet veel meer op. Nee, we zijn niet tegen het beschermen van het eigen belangen en de natuur. De kosten van al die procedures zijn enorm. Hieraan zijn wij al miljoenen kwijt om ook over de besteden tijd nog maar niet te spreken. Maar ergens ligt een grens en die is al lang bereikt. Laat onze gemeenteraadsleden hun keuzes duidelijk maken. Voor Westparallel. Voor gezondheid. Voor het verdelen van het vrachtverkeer. Het maken van een keuze kan leiden tot het maken van minder vrienden en misschien tot minder stemmen. Maar een heldere keuze kan leiden tot een gedreven vooruitgang van ons prachtige dorp. Dat is wat we nu allemaal willen. Dus….Aan het werk!

Comments are closed.

Politieke Café’s

debatochtenden in de foyer van de Hofnar:
24-02-2018:Debat met acht fracties gemeenteraad.
18-03-2018:Live debat in Carolus

July 2018
S M T W T F S
« May    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031