Wensen voor 2020

Het is een goed gebruik dat er aan het begin van het nieuwe jaar goede voornemens worden gemaakt. Ook de beste wensen worden dan uitgesproken. Ook wij hebben onze wensen voor de Valkenswaardse politiek eens op een rij gezet. Wij zouden graag zien dat de tegenstellingen in de gemeenteraad verdwijnen. Dat alle negatieve energie om die tegenstellingen in stand te houden wordt omgezet in positieve energie om ons dorp vooruit te helpen. Dat de wethouders van dit college hun dossiers kennen. Dat zij het debat aangaan in de gemeenteraad en niet alles afdoen met een schriftelijke reactie. Dat het harde werken van deze wethouders ook zichtbaar en merkbaar wordt voor de inwoners van ons dorp. Dat fractievoorzitters hun fractieleden beter in de hand krijgen. Dat er geen vragen en opmerkingen, bedoeld om een wethouder in het zonnetje te zetten, worden voorgekookt. Dat het gebruik van twitter door fractieleden ter verheerlijking van hun partij of wethouder wordt gestopt. Dat er om die fractieleden in ons dorp smalend gelachen wordt. Dat de fracties gaan werken aan wat echt voor ons dorp belangrijk is. Dat de politieke partijen meer gaan luisteren naar wat de inwoners willen. Dat raadsleden hun dubbele agenda’s in de prullenbank gooien. Dat er in de gemeenteraad gestemd wordt op basis van argumenten en feiten. Dat stemmingen om de macht te behouden, het duale stelsel geweld aan doen. Dat partijen zich duidelijk uitspreken over een eventuele fusie in A2 verband. Dat daarvoor misschien een referendum wel een aangewezen middel is. Dat de wensen van de gehele bevolking worden gerespecteerd en niet de wensen van een kleine groep hardroepers. Dat de inwoners zich eens laten horen over diverse politieke onderwerpen. Dat we precies te weten komen wat de kosten van Dommelkwartier kunnen gaan worden omdat wij die moeten gaan betalen. Dat fracties stelling nemen in belangrijke onderwerpen zoals stikstof, de kiosk, Eurocircuit, Crescendo, financiën en natuur. Dat het college in staat is om het aantal gerechtelijke procedures te verminderen omdat die heel veel geld kosten en meestal verloren worden. Dat we in 2020 meer met elkaar zoeken naar overeenstemming. Dat je gelijk halen bij de rechter altijd tot tegenstellingen leid. Als al die wensen in 2020 zouden uitkomen zou er veel ten goede veranderen in Valkenswaard. Een beter klimaat in de lokale politiek zou al een goed begin zijn. Dat zal heel veel energie gaan kosten maar dat is ons dorp meer dan waard. Het moet anders. Als de huidige politieke partijen doorgaan zoals ze nu doen kunnen ze er zeker van zijn dat bij de volgende verkiezingen landelijke partijen zoals 50plus en Forum voor Democratie zeker ook hier stemmen halen. Dat de verkiezingen in rap tempo naderen. Wil je wethouder blijven of raadslid? Neem je je politiek werk serieus? Dan zul je moeten veranderen. Het tij gaat keren en daarvoor is Den Haag zelfs bereid het lokale bestuur op de schop te nemen. De grootste fout die de leden van ons lokale bestuur, college en gemeenteraad, kunnen maken is te denken dat het wel mee zal vallen. Steeds meer inwoners willen verandering en meer toekomstperspectief. Voor al die inwoners zit u in de gemeenteraad en het bestuur. Niet voor die enkeling die lid is van je partij. Wensen te over.  Nu de wil en de bewustwording nog. De klok tikt. 

Comments are closed.

May 2021
S M T W T F S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

politiekcafevalkenswaard

@gmail.com