Even helpen

In maart werd door de gemeenteraad tal van belangrijke besluiten genomen. Niet dat ze dat anders niet doen, maar deze keer ging het om verschillende zaken. De nieuwe verordening van de WMO 2018 kwam ter sprake. Een onderwerp dat al eerder op de agenda had gestaan. Toen afgevoerd omdat er verkeerde stukken bij zaten en er geen rekening was gehouden met eerdere amendementen. Het raadsvoorstel verdiende ook nu niet de schoonheidsprijs. Wijziging op wijziging en een oude verordening in nieuw jasje met oude benaming. Deze wethouder slaagt er niet in, om het sociale domein echt onder controle te krijgen. Diverse raadsfracties gaven aan de draad ook kwijt te zijn en soms ook helemaal niet te weten waarvoor ze wel en niet instemden. Leuk voor de hulpbehoevende inwoners van onze gemeente! Zo was ook het bekende rapport van Beerenschot aan de orde. Het gaat om een “stip aan de horizon”, maar eigenlijk gaat het over de fusie van de A2-gemeenten. Dus het opheffen van Valkenswaard! De raadsfracties hadden ieder hun eigen idee en samen kwamen ze er niet uit. Ook het feit dat men eigenlijk geen echt mandaat had leidde er toe, dat men het over de verkiezingen heen wilde tillen. Laat de inwoners bij de verkiezingen maar zeggen wat ze willen. De politieke partijen kunnen dit dan in hun verkiezingsprogramma zetten. Maar de verdeeldheid was groot. Doorgaan met het proces? Of zoeken naar andere partners? De dag ervoor had de gemeenteraad van Cranendonck aangegeven meer tijd nodig te hebben. Het besluit uitstellen tot januari 2021. De raadsfracties van Valkenswaard konden elkaar hierin niet echt vinden. Daarom probeerde de burgemeester de raadsfracties te helpen om tot een besluit te komen. Wel of niet verdergaan? Wel of niet gaan voor een fusie? Wel of niet het proces voortzetten? Wil Valkenswaard wel samen gaan met Heeze-Leende en Cranendonck? De hulp van de burgemeester resulteerde in een voorstel waarin een ingediend amendement van het CDA werd verwerkt. Hierin stond ook de datum van januari 2021, maar dat wilde de meerderheid van de gemeenteraad niet. Datum er uit dus! Het was handig van de burgemeester om een helpende hand te bieden aan een hevig verdeelde gemeenteraad. Maar de wijze waarop, leek toch een beetje op sturing van het besluit, ondanks zijn opmerkingen dat het vooral een besluit was van de gehele raad. Feitelijk heeft de burgemeester daarmee een eventuele fusie in de lucht gehouden. Een besluit waar veel raadsleden helemaal niet aan toe waren. Een sterke en eensgezinde gemeenteraad had dit niet laten gebeuren. Die had zich beter voorbereid en was gekomen met een standpunt gedragen door zoveel mogelijk fracties. In het duale stelsel van onze lokale democratie zit de burgemeester in het uitvoerende orgaan van de gemeente en is tevens technisch voorzitter van de gemeenteraad. De vraag is, of het niet beter was geweest het besluit dan maar uit te stellen? De toekomst van Valkenswaard ligt niet per definitie in het oosten! Daarom is het goed meerdere opties te onderzoeken om zo een zo goed mogelijk besluit te kunnen nemen. De gemeenteraad van Valkenswaard heeft tot na de verkiezingen van 2022 om te komen tot een besluit dat echt gedragen wordt door de grote meerderheid van ons dorp.

www.politiekcafevalkenswaard.nl

Comments are closed.

May 2021
S M T W T F S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

politiekcafevalkenswaard

@gmail.com