Centrum centraal

In de raadsvergadering van 2 juli 2020 werd ook het master centrumplan behandeld. Het bestuur van onze gemeente had een plan ingediend met veel ambitie en prachtige ideeën. Een grote verandering van de Markt, wijziging van de verkeerstromen en vooral een verbetering van het kern winkelgebied rondom de Eindhovenseweg en Corridor. Een prachtig plan, maar dat plan bleek al snel niet gedekt te worden door de nodige financiële middelen. Nu hebben we daar in Valkenswaard wel meer last van, dat we plannen maken waarbij we onvoldoende de financiën in de gaten houden. Dit maal was er ‘slechts’ een financieel tekort van maar 8 miljoen euro. De gemeenteraad heeft daar gelukkig een stokje voor gestoken. Met het beschikbaar gestelde geld moet het gehele plan worden uitgevoerd, oordeelde een raadsmeerderheid. Dus er moet op het gehele plan bezuinigd worden! Dan zou je denken dat de gemeente ook bij de verbetering van de Markt en het kern winkelgebied een bijdrage zou gaan vragen van de ondernemers, maar dat is niet aan de orde. Alles passeert de revue. Maar er wordt weinig gesproken hoe het plan er uiteindelijk uit gaat zien. Wie gaat dit betalen? De komende tijd zal onze gemeente zeker nog meer kosten gaan verhalen op de inwoners. De OZB gaat zeker stijgen. Moeten de precariogelden gaan stijgen? Gaat het parkeergeld omhoog? Wat is dit plan nog waard als er drastisch wordt versoberd? Waar komen plotseling alle gelden vandaan, die men denkt te kunnen bezuinigen of binnen te kunnen halen? Had men dat niet eerder kunnen bedenken? Met veel inspanning is een bedrag van ongeveer 1 miljoen te bezuinigen, maar waar komt de rest van het ontbrekende geld vandaan? Zal het uitbreiden van de terrassen leiden tot het weer afbreken van de enkele jaren geleden aangelegde parkeerplaatsen op de Markt? Wat is het gevolg van het bezuinigen op het groen in het centrum? Moeten we niet gewoon een soberder plan maken? Een nieuwe inspraakprocedure organiseren en de ondernemers er nog beter bij betrekken? Is het niet doorgaan van de kiosk een bezuiniging of geeft het juist mogelijkheden om meer invulling aan een gezellig centrum te geven? Misschien moeten de factievoorzitters eens samen om de tafel gaan zitten om in te grijpen in dit soort megalomane projecten. De wethouder van financiën lijkt weinig oog te hebben voor de vergrijzende, niet draagkrachtige inwoners die dit alles moeten gaan betalen. Het is begrijpelijk dat het moeilijk is om na jaren van beleid, waarin weinig daadwerkelijk is gerealiseerd, toe te geven dat we op de verkeerde weg zitten. Steeds, tegen beter weten in roepen dat het goed gaat, wordt niet meer geloofd door de inwoners. En steeds meer wordt er, zelfs door de gemeenteraad gezegd dat de geloofwaardigheid van dit college onder hevige druk staat. Dat is al enkele jaren zo maar nu dringt het ook tot de raadsleden door. Daarover mogen we in 2022 iets vinden.

www.politiekcafevalkenswaard.nl

Comments are closed.

May 2021
S M T W T F S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

politiekcafevalkenswaard

@gmail.com