Grijs betaalt

De afgelopen weken werd in onze gemeenteraad weer gesproken over het financiële welzijn van onze gemeente. Er moeten harde beslissingen genomen worden in deze tijd. Het college heeft daar verschillende voorstellen voor gedaan en de gemeenteraad mag dan de knoop doorhakken. In de verschillende voorstellen wordt aangegeven wat het college wil en wat de financiële stand van zaken van onze gemeente is. Hoe komen we aan geld, waar gaan we het aan uitgeven en waarop gaan we bezuinigen. Het virus beheerst onze samenleving en legt delen van het bedrijfsleven stil. Naast de overheid helpt onze gemeente ook bepaalde delen van het bedrijfsleven om deze tijd door te komen. Verschillende belastingen worden kwijtgescholden of voorlopig niet geïnd. De maatregelen van de regering worden aan de gemeente geheel of gedeeltelijk gecompenseerd, maar de eigen maatregelen moet de gemeente zelf betalen. Wie gaat dat betalen? Uit de voorstellen blijkt dat ons college onder andere gekozen heeft voor het verhogen van de OZB en het bezuinigen op de zorg. Nu stijgen de prijzen van woningen in Valkenswaard de laatste maanden zeer fors. Soms zelfs wel met 10 procent. Daardoor komt er meer geld binnen bij de gemeente. Maar nu stelt het college ook voor om de OZB te verhogen. Hierdoor komt er opnieuw meer belastinggeld binnen. Dit terwijl deze belastingdruk in Valkenswaard al boven het landelijke gemiddelde ligt. Belastingen die voor het overgrote gedeelte moeten worden opgebracht door senioren in onze gemeente. Prima zou je denken, want de gemeente gaat dat ook voor deze mensen uitgeven. Maar nee hoor. Het college van H&G, CDA en PvdA komt met voorstellen om op onder andere de dagbesteding en andere voorzieningen voor de meest kwetsbaren in onze gemeente te bezuinigen. “Besparing” zoals de PvdA  het noemt. Hiermee worden de ouderen in Valkenswaard de dupe van het gevoerde beleid van deze coalitie. Een deel van onze samenleving die het al niet zo breed heeft. Dat terwijl er op verschillende voorzieningen en plannen in ons dorp geen enkele rem wordt gezet. En wat komt er nog meer op ons af? Wordt het geen tijd dat het college eens wat meer de tering naar de nering gaat zetten? Bezuinigen op onder andere het sociale domein is een verkeerde keuze. Wordt het geen tijd dat het gehele sociale domein weer nationaal geregeld gaat worden? Dit om te voorkomen dat gelden bedoelt voor de zwakkeren  gebruikt worden voor mogelijk lokale prestigieuze projecten of tekorten. We hebben de laatste maanden aangetoond dat we bereid zijn offers te brengen. Soberder te leven. Met minder pracht en praal kunnen we ook prima leven in ons dorp. Daarom is het niet te begrijpen dat een meerderheid van de gemeenteraadsleden dit financiële beleid verdedigt, zonder het college een halt toe te roepen. Een lijn trekken. Tot hier en niet verder college. Maar misschien helpt het als de politici zich realiseren dat de meerderheid van de stemmers senioren zijn. Woensdag 16 maart 2022 kunnen we opnieuw een keuze maken.

www.politiekcafevalkenswaard.nl

Comments are closed.

September 2021
S M T W T F S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

politiekcafevalkenswaard

@gmail.com