“Natuurlijk Valkenswaard”

“De druk is hoog. We moeten helpen want we kunnen het bedrijf niet missen. Het is in het belang van de werkgelegenheid. We krijgen er een mooi stukje natuur voor terug. De provincie heeft geen bezwaar”. Zomaar enkele citaten van bestuurders over het verplaatsen van een bedrijf in het Dommeldal.  Enkele maanden later lijkt het er op dat gemeente, bedrijf en grondeigenaar verschillende waarheden hebben! Ook bestaat er een familierelatie tussen de eigenaar van het bedrijf en de eigenaar van de grond. De wethouder zegt; dat er natuur voor terug komt. Hij vergeet de gemeenteraad in de commissie te melden dat er sinds juni 2020 een bouwaanvraag ligt voor het betreffende stuk verhuurde grond! Op dat verzoek is door het college nog steeds geen besluit genomen. Een opslag voor particulieren heeft nog niet de zegen van ons bestuur. Dit bestuur blijft van mening dat het terrein voor die opslag teruggegeven moet worden aan de prachtige natuur van het Dommeldal.  Wist ons bestuur van het Koninklijk Besluit  van 1977? De provincie blijkt, in tegenstelling tot de uitspraken van de wethouder, geen enkel bewijs van geen bezwaar te hebben afgegeven. Na het afgeven van de omgevingsvergunning blijkt zelfs dat de Provincie bezwaar heeft gemaakt tegen de afgegeven vergunning. In de openbare raadsvergadering van februari willen de verantwoordelijke wethouders geen reactie en verantwoording geven op door raadsleden gestelde vragen. Helder dus. Het afgeven van een omgevingsvergunning in december, nadat enkele dagen daarvoor de beslistermijn nog verlengd was, is op zich bijzonder. Wat ook bijzonder is, is dat onze actieve natuurbeschermers weinig van zich laten horen. Welke belangen spelen hier? Hoe groot is de tijdsdruk om te verplaatsen werkelijk? Geen enkele blijkt nu. De hele procedure tussen de familieleden speelt al enkele jaren.  Diverse rechtszaken werden gevoerd over de huur. Nu hebben leden van de gemeenteraad uitzocht dat het bedrijf ook een pand heeft op het industrieterrein. Hoezo spoed? Speelt hier de relatie tussen familie of bedrijf en gemeente een rol? Is hier sprake van het onjuist informeren van de gemeente door de eigenaren of heeft het college de gemeenteraad foutief geïnformeerd? De door het bedrijf gestuurde brief met verduidelijking roept weer nieuwe vragen op. Wordt dit opnieuw een hoofdpijndossier waar grote juridische kosten voor gemaakt moeten worden? Regelmatig blijkt dat er grote problemen zijn met de communicatie tussen  dit college, de gemeenteraad en derden. Dat was zo bij de afrit van de Westparallel, het kiosk, Dommelkwartier, het verkeer in Dommelen, bestemmingsplannen Kerkeind en  Driessen, de vergunningen van de paardenboulevard, de boodschappenmand en het Eurocircuit om er maar enkele te noemen. Wat is dat toch met dit college? Wordt het geen tijd dat er een mogelijkheid komt om een raadsenquête te houden? Een feitenonderzoek door de gemeenteraad zelf. Als je niks te verbergen hebt is er toch niets op tegen om dat als gemeenteraad in te stellen. Hoelang blijft de gemeenteraad, en met name de coalitie, dit gedrag van het college tolereren? Deze komende maand zal blijken of het college gered wordt door de rechter of dat we weer belastinggeld gaan gebruiken voor dure juridische procedures. Maar ook dit is natuurlijk Valkenswaard. Nog 12 maanden naar de volgende verkiezingen!

Politiek Café Valkenswaard

Comments are closed.

January 2022
S M T W T F S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

politiekcafevalkenswaard

@gmail.com