Het verleden

Enkele weken geleden is op Facebook een nieuwe groep verschenen genaamd: “Valkenswaard zoals het was”. Een initiatief van burgers samen met het internet radiostation Centrum Radio. Binnen enkele dagen waren er duizenden leden! De verhalen en oude foto’s blijven binnenkomen. De leden genieten van het verleden en de herkenning die zij daarbij hebben. Veel foto’s over het culturele leven, de kermis,  Carnaval, de gouden bruiloften, zwemmen in de Oase, het Groote Meer, het Bloemencorso en nog zoveel meer. Een scala aan jongeren en ouderen trekt aan je voorbij. Uit het aantal leden, momenteel meer dan 6200, blijkt dat de behoefte  groot is. Immers dat is een kleine 23% van onze inwoners! Jong en oud zoekt in schoenendozen naar foto’s. Ouderen denken terug aan jonge jaren en komen uit hun isolement.  Uit deze Facebookpagina blijkt maar weer eens hoe prachtig, levendig, jong en bruisend ons dorp eens was! De naam van de Facebookpagina geeft al aan dat het tot het verleden behoort. “Valkenswaard zoals het was”! Met spijt moeten we vaststellen dat het allemaal verleden tijd is. De files op de Markt van auto’s op weg naar het Europees Kampioenschap Rallycross zijn er niet meer. De duizenden bezoekers van de Kunstmarkt, de foutief parkerende Belgen op de Eindhovenseweg, het kampioenschap van rollerclub De Dennenberg,  de beste sportgemeente van Nederland, de Jeugd Olympische dagen, het achteruitrijden, Parcival en  de wielerronde van Valkenswaard. Maar ook de grote diversiteit aan scholen, hotels, cafés  en de spoorlijn naar België, het schaatsen op het Peetersven, de braderie in de Willibrorduslaan en het wervende regionale winkelcentrum. Nu kunnen raadsleden wel zeggen dat ze het verleden willen bewaren, maar achterom kijkend moet je vaststellen dat er veel verdwenen is! Niet alleen evenementen maar ook bijzondere gebouwen! Het is bekend dat politici vaak over de toekomst spreken om te voorkomen dat er gesproken wordt over hun tekortkomingen in het verleden. Geeft de Facebookpagina niet aan dat er behoefte is aan het verleden. Als je dat wil bewaren, plaats dan foto’s van het verleden in ons dorp. Laat zien aan de inwoners en bezoekers wat we te bieden hadden en nog steeds hebben. De Hofnar en de Willem II.  Het pleintje bij Lavrijssen, de vol geparkeerde Markt, de prachtige gevels van de cafés op de Markt, toen de winterterrassen er nog niet waren.  Als je als politicus het verleden wil bewaren, probeer dan eerst van het verleden te leren! Bewaar de mooie sigarenfabrieken en panden en handhaaf het onderhouden van deze monumenten. De toekomst van ons dorp hangt af van hoe wij met het verleden omgaan. Dat gaat veel verder dan een beschermd dorpsgezicht. Als politicus moet je vooral het verleden koesteren, want dat was eens de toekomst. Het Valkenswaard van morgen begint bij het Valkenswaard van gisteren.

Politiek Café Valkenswaard

Comments are closed.

January 2022
S M T W T F S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

politiekcafevalkenswaard

@gmail.com