Jongeren moeten het zelf doen

Sinds enkele weken heeft de politieke partij “Samen voor Valkenswaard”een eigen jongerenafdeling. Een slimme zet. De jongeren in een vroeg stadium betrekken bij de lokale politiek. Luisteren en laten deelnemen. Valkenswaard heeft al eens een politieke partij “Jong Valkenswaard” gehad.  Ook de grote landelijke politieke partijen hebben een jongerenafdeling. Daar hoor je in ons dorp niets van. Slapen ze of worden ze bewust buiten de deur gehouden? Wat is hun invloed op de politiek in ons dorp? Wel merk je de grote invloed van voormalige bestuurders op raadsfracties. Een invloed die kennelijk niet te doorbreken is en die de “oude” gevestigde politiek alleen maar in stand houdt. Geen ruimte biedend aan de jongeren en vernieuwers in de verschillende fracties en over alles heen al bezig met het veiligstellen van de macht na de verkiezingen van 2022. Een actieve groep jongeren die de politiek wil veranderen is een aanwinst voor onze gemeenschap. Zij zijn immers de toekomstige verantwoordelijken. Zal de jongerenafdeling van “Samen voor Valkenswaard” ook invloed krijgen. Of vallen ook zij, net als alle andere jongerenafdelingen, binnen de kortste tijd in slaap. Het is en blijft een slimme zet en geeft aan dat er in ieder geval een poging gedaan wordt om de invloed van jongeren te vergroten.  Je mag hopen dat deze jongeren zoveel invloed en veranderingen te weeg kunnen brengen dat er daadwerkelijk iets gaat veranderen in de lokale politiek. Dat fractievoorzitters de partijleiders zijn en niet geconfronteerd worden met bestuurders en oud politici die achter hun rug om de macht alweer verdeeld hebben. Waarom gaan jongeren van alle lokale politieke partijen niet samen om de tafel zitten en maken samen nieuw beleid? De krachten bundelen en intens samenwerken. Dat zal meer opleveren dat ieder voor zich! Misschien dat de andere partijen aangemoedigd worden om ook hun jongerenafdeling actief te maken. “Hallo wakker worden” er is iets te doen in Valkenswaard. Maak zelf de toekomst en inrichting van je dorp. De ouderen moeten bereid zijn hun kennis te delen en de jongeren de ruimte geven. De komende jaren zullen uitwijzen of in de lokale politiek jongeren bestaansrecht hebben. Of zij de ruimte krijgen om hun ideeën te realiseren. Of was het een politieke zet die past in een bepaalde route. Jongeren die de politiek in willen gaan verdienen alle steun en moeten gehoord worden. Niet omdat het mooi staat, maar omdat ze er echt toe doen. Kom op jongeren, niet klagen over vergrijzing, zelf aan de slag gaan. Kies een partij en ga aan de slag. Laat je vooral niet tegenhouden door de “oude” garde. Organiseer je en kies in maart 2022.

Politiek Café Valkenswaard

Comments are closed.

January 2022
S M T W T F S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

politiekcafevalkenswaard

@gmail.com