Valkenswaard 4.0 ?

‘Striepers en Strieperinnekes’! Nee, het is nog geen carnaval; was het maar zo’n feestje…….wij maken ons eigenlijk een beetje zorgen. Niet om het carnaval want dat blijft vast wel bestaan, maar meer om dát wat Valkenswaard groot heeft gemaakt: de maakindustrie. Striepen is afkomstig uit de sigarenindustrie, die in Valkenswaard ooit zo bloeide en aan vele inwoners en ver daarbuiten werk verschafte. Kunt u het zich nog herinneren? De Hofnar, Willem II, allemaal allang verdwenen uit ons dorp! En dat in een tijd waarin roken nog lang niet vies, ongezond, duur en slecht was! Er zijn meerdere bedrijven die inmiddels hun productie en personeel in Valkenswaard hebben ingekrompen: MCB, Dommelsch en Brabantia bijvoorbeeld. Deze van oudsher Valkenswaardse bedrijven hebben hun productie reeds gedeeltelijk verplaatst of aangepast om uiteenlopende redenen: logistiek, personeelskosten, robotisering, geen ruimte voor groei/uitbreiding. Heeft u de Toekomstvisie 2030 én het actuele Economische Actie Programma van onze gemeente ook gelezen? Mooi om kennis van te nemen, en nóg mooier zou het zijn als het allemaal gaat lukken. ‘Werken’ is hierin één van de vijf thema’s, en daarin wordt vooral gesproken over de vrijetijdssector en over Brainport. Over dat eerste hebben we een tijdje terug al eens geschreven, de gemeente zet vol in op de vrijetijdseconomie met o.a. meer recreatieverblijfsmogelijkheden, en De Groote Heide. Daar gaat het hier niet om. Maar die andere pijler, Brainport, die is natuurlijk erg belangrijk in onze regio. En natúúrlijk wil Valkenswaard daarvan mee profiteren, geef ze eens ongelijk! Maar dan is er wel enorm veel werk aan de winkel. En hoewel de reeds gevestigde ondernemers zich hier ook sterk voor maken (hulde aan het VICV), is het ook van belang om nieuwe nationale én internationale bedrijven naar Valkenswaard te lokken, maar hoe doe je dat? Hoe creëer je een aantrekkelijk vestigingsklimaat? Hoe interesseer je bedrijven voor groei en vestiging in ons dorp? Door een goede infrastructuur en bereikbaarheid? Door nieuwe bedrijventerreinen? Door goede OV-verbindingen? Door goede scholen, sportaccomodaties en andere voorzieningen? Door een Brainportuitstraling op de huidige bedrijventerreinen? Allemaal waar natuurlijk, maar het begint toch met voldoende ruimte en mogelijkheden voor huidige en toekomstige bedrijven! Het bestuur is er in ieder geval nog niet in geslaagd. Dus als je dan in het Economisch Beleidsprogramma 2017-2020 van de gemeente de volgende zin leest: ‘De gemeente heeft thans zelf géén uitgeefbare gronden, die er elders in de regio volop zijn’ dan word je daar toch een tikkeltje triest van.

Valkenswaard 4.0 is nog erg ver weg!

Comments are closed.

May 2020
S M T W T F S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

politiekcafevalkenswaard

@gmail.com