Ons dorp over vier jaar 4

De komende vier jaar zijn belangrijk voor de toekomst van ons dorp. Vraagstukken op het gebied van technologie vragen om een reactie. De leden van onze gemeenteraad zullen zich daarover moeten buigen, want hun besluiten zijn van belang voor de leefbaarheid van ons dorp. Dagelijks worden we geconfronteerd met nieuwe ontwikkelingen op het gebied van de technologie waar zelfs nog geen wet- of regelgeving voor is. Nee sterker nog de huidige wetten en regels staan een verdere inpassing van die technologie behoorlijk in de weg. Zo zal de mobiliteit veranderen. Nog niet zo lang geleden waren er in onze gemeenteraad stemmen die vragen stelden over het nieuwe fietspad via de oude spoorbaan. Nu is gebleken dat vele duizenden mensen daarvan gebruik maken. Het autoverkeer wordt daardoor toch wat minder en dat is beter voor ons milieu. Maar ook de kansen die we gaan krijgen voor ons bedrijfsleven vragen om stevige besluiten. Onze gemeente moet meer ruimte gaan geven aan kenniscentra en nieuwe ontwikkelingen binnen de bestaande bedrijven. Je nek durven uitsteken voor nieuwe ontwikkelingen. Een conglomeraat van vele kleine bedrijven die samenwerken wordt steeds meer de trend. En als we dan zo eens over het industrieterrein lopen, wat voor mogelijkheden zien we dan. Is het niet van belang dat er overal snel internet is, goede vrijliggende fietsverbindingen en een uitstekend openbaar vervoer. Aangevuld misschien met een eenvoudig restaurant en een parkeerplaats met laadpalen voor auto’s en fietsen. Is het misschien goed om een kleine supermarkt op het industrieterrein te hebben? Innovatieve bedrijven moet je aantrekken door prima voorzieningen. Zijn we de komende jaren bereid daarin het voortouw te nemen? Zullen gemeenten in de toekomst niet door het gebruik van BIG Data worden voorbijgelopen. Wat nu vast staat kan morgen door nieuwe wetenschap en techniek ontwrichtend werken en leiden tot onzekerheden. Het enige dat doorgaat in onze samenleving zal de verandering zijn. Daarom is het misschien niet vreemd om in plaats van alle verschillende taakvelden van wethouders een wethouder van innovatie aan te stellen. In zijn portefeuille zouden dan alle zaken samenkomen, zodat hij/zij degene kan zijn die de verbindingen kan maken. Daarvoor hebben we jonge bestuurders nodig die nog niet gekneed zijn door bestaande politieke partijen. De nu heftige discussies over verkeer, vrachtwagenverbod en eurocircuit zullen de geschiedenis in gaan als non issues. Zaken die zichzelf oplossen door nieuwe technieken. Misschien was de kabelbaan naar het centrum van ons dorp geen visioen maar een echt toekomstbeeld. De gemeenteraadsleden zullen moeten beslissen of zij een dorp willen maken waarbij zij en het bestuur de aanjager zijn van de innovatie. Ons dorp zal, meer dan in de afgelopen vier jaar, een sterke impuls moeten hebben op het gebied van technologie. De kansen liggen voor het oprapen, maar je moet ze wel willen en durven zien en vooral nemen. Kom daarom stemmen en bepaal je eigen toekomst.

Comments are closed.

July 2019
S M T W T F S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031