Boem oooohhhhh

Opnieuw weet de regering geen raad met een probleem en legt het daarom maar weer bij de gemeente neer. Het lijkt schering en inslag te gaan worden. Komen we er niet op landelijk niveau uit dan leggen we dat zogenaamd dicht bij de bevolking. Het is maar hoe je het wil verkopen. Nu dan maar weer het afsteken van vuurwerk. Moet er een algemeen vuurwerkverbod komen? De regering komt er niet uit. Dus leggen  we besluitvorming dicht bij de burger neer, bij de gemeente dus. Die hebben de laatste tijd al meer problemen op hun bordje gekregen. En komt het dan goed? Nee want ook de gemeente weet er geen raad mee. Kijk naar de zorg, de economie, de huisvesting, de armoedebestrijding en ga zo maar door. Allemaal dicht bij de burger gelegd, maar het wordt er helemaal niet beter op. Gemeenten moeten van alles doen aan het milieu en sommige stellen milieuzones in. Zo is in ons dorp de Eindhovenseweg een groot milieuprobleem met al die vrachtwagens. Tegelijk willen we een milieuvriendelijke gemeente zijn met veel groen en ruimte om te wandelen. Dus wat doen we? Kiezen we voor een milieubeleid of gaan we weer polderen. Wat doen we met milieueisen in de agrarische sector, het verkeer, toerisme en recreatie? Hoe gaan we om met het fijnstof? Wat doen we met het vuurwerk? Als het een commerciële aangelegenheid is geven we vergunning voor een vuurwerkshow op de markt. Maar waarom stellen we geen beleid vast voor het afsteken van vuurwerk in de gehele gemeente? Kunnen we het niet gewoon verbieden? Daarmee voorkomen we veel milieuschade, gewonden, zorgkosten en overlast. Gewoon een vuurwerkshow op de markt zoals de kasteleins het nu aan de inwoners willen aanbieden. Kom op bestuurders meteen gebruik van maken. Of ligt het gecompliceerder? Komt er geen vuurwerkshow als er een vuurwerkverbod komt in onze gemeente? Ben je als gemeente niet in staat of bereid om een vuurwerkverbod te handhaven? Wil je als bestuurders geen vervelende besluiten nemen? Meer dan 50% van uw stemmers zijn ouderen die helemaal niet zitten te wachten op de geluidsoverlast op oudejaarsavond. Opnieuw ligt de verantwoordelijkheid bij de gemeente. Opnieuw kun je je afvragen of de gemeenten die verantwoordelijkheid wel kunnen dragen. Het verschuiven van een probleem van nationaal naar lokaal kost weer veel tijd, overleg en geld en uiteindelijk een slechte regeling. Je zou met een helder beleid veel goeds kunnen doen voor het milieu, de inwoners en heel veel dieren. Laat weten  wat je wilt als partij zodat we straks weten wat we kunnen kiezen.

Comments are closed.

July 2019
S M T W T F S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031