Samen verantwoordelijk

Dennis, een van onze inwoners heeft zijn eigen dorp, ons mooie Valkenswaard, te koop gezet op Marktplaats. Vanaf € 0,50 kan er geboden worden. “Een opknappertje met de nodige potentie” schrijft Dennis. Vrij snel na zijn publicatie komt het op Facebook terecht en komen de reacties los. Meer dan 175 mensen reageren. Veel zijn het met hem eens. “Valkenswaard is door de jaren heen kapot gemaakt”, lees je op facebook. Ze kijken terug op het bruisende uitgaansleven op de Markt  dat helemaal weg is; de Markt die helemaal leeg is en de evenementen die steeds minder worden. Veel van die evenementen zijn verdwenen doordat omwonenden klagen over overlast. Kijk naar de evenementen op de Markt en de problemen met het Eurocircuit en corsotenten. Uit de reacties op Facebook blijkt steeds meer dat onze Valkenswaardse samenleving zich aan het verdelen is. Valkenswaard moet bruisen en moet dat vooral blijven doen, is een mening. Anderen vinden dat hun woonplaats vooral een oase van rust moet zijn. Voor- en tegenstanders staan steeds scherper tegenover elkaar. En dat is geen goede zaak. Natuurlijk kun je je afvragen of onze gemeente niet gegijzeld wordt door een kleine groep klagers. Eenvoudiger is het om onze bestuurders de schuld te geven. Maar dient zich wel de vraag aan: “Wat heb ik gedaan voor mijn dorp?”, “Hoe betrokken ben ik eigenlijk bij mijn dorp?” Er zijn in ons dorp heel veel goede initiatieven. Heel veel vrijwilligers werken aan een beter samenleving en steken daar ook veel tijd in. Geweldig om te zien. Maar als het wat dichter bij je komt, bij jou achter in de straat, ben je dan nog zo enthousiast? In de afgelopen  jaren hebben we zelf onze bestuurders kunnen kiezen. Maar hebben we hen ook laten merken dat ze de verkeerde kant uitgingen? Heb jij actie ondernomen om de besluitvorming te beïnvloeden? Als je kijkt naar het aantal bezoekers van onze raadsvergaderingen dan is dat bedroevend laag. Geen interesse of niet spannend genoeg? Maar juist hier worden de besluiten genomen over ons dorp. Er wordt gedacht om een burgerinitiatief op te richten om Valkenswaard weer nieuw leven in te blazen. Dat hebben wij als Politiek Café ook gedaan. Alleen als we samen verantwoordelijkheid willen dragen voor ons dorp, zoals onze voorouders, dan pas zal ons dorp veranderen. Dat het anders moet is voor iedereen duidelijk. De vraag is alleen hoe? Dus richt dat burgerinitiatief op. Ga samen aan de slag. Reageren en schreeuwen op facebook mag, maar zet die energie om in energie die ons dorp beter maakt. Niet alleen schreeuwen op de social media. Bestook het college en de raadsleden met positieve en goede voorstellen. Wordt actief en zeg hoe je het wilt hebben! Dwing de politiek naar je te luisteren! Doe wat goed is voor ons dorp! Wij kunnen zélf bepalen in wat voor Valkenswaard wij willen  leven. Waar kies jij voor? Een  Valkenswaard gegijzeld door klagers of een Valkenswaard van doeners? Wij horen het graag!

 

Comments are closed.

September 2020
S M T W T F S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

politiekcafevalkenswaard

@gmail.com